top of page

Mission

This is a Paragraph. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start editing the content and make sure to add any relevant details or information that you want to share with your visitors.

 

Звіт завідувача

дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого

типу № 9 «Ластівка» Черкаської міської ради

               Шевченко Нелі Леонідівни перед колективом та громадськістю   за 2023-2024н.р.

ЗВІТ КЕРІВНИКА

ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ (ЯСЛА-САДОК)

КОМБІНОВАНОГО ТИПУ № 9 «ЛАСТІВКА»

ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ШЕВЧЕНКО НЕЛІ ЛЕОНІДІВНИ

за 2023- 2024 н.р.

      На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005 № 178 та наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005р. №55 “Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, проведено звітування завідувача ДНЗ № 9 «Ластівка» ЧМР -  Шевченко Н.Л. на педагогічній раді перед колективом, з дотриманням заходів, що передбачені воєнним станом в країні звітування перед громадськістю відбулося офлайн та вся інформація оприлюднена на сайті ДНЗ.

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 9 «Ластівка» Черкаської міської ради здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України, зокрема: Конституції України, Законів України «Про освіту» від 05.09.2017 року № 2145-VIII, «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 року № 2628-III (із змінами), Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року № 305 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 №86), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10.04 2019 No 530 (із змінами), листів МОН України «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти» від 27.07.2022 No 1/8504-22, «Про рекомендації для працівників ЗДО на період дії воєнного стану в Україні» від 02.04.2022 No 1/3845-22, «Про методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти» від 25.04.2022 No 1/4428-22 та інших розпорядчих документів, з метою сприяння організації та проведенню заходів, спрямованих на успішну реалізацію завдань та забезпечення належних умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, Статут ДНЗ № 9 відповідає Положенню про заклад дошкільної освіти та чинному законодавству. Складений відповідно до вимог, враховує всі сфери діяльності закладу.

Мета звітування:

       Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно – громадської системи управління дошкільним навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Відповідно до п.3 Примірного положення завданнями звітування є:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.

Загальні відомості про  ДНЗ.

         Дошкільний навчальний  заклад  (ясла-садок) комбінованого типу № 9 «Ластівка»  (далі – ДНЗ № 9)  розташований за адресою: м. Черкаси, вулиця Надпільна, 470. Телефон: 735487,  Е-mail: dnz9@ukr.net. Адреса сайту:  https://dnz997.wixsite.com/lastivka

Порядок діяльності ДНЗ № 9 визначений Правилами внутрішнього трудового розпорядку,  посадові інструкції  персоналу є в наявності, відповідають нормативним вимогам, затверджені завідувачем ДНЗ № 9. 

Заклад заснований згідно рішення Черкаського міськвиконкому від 03 жовтня 1980 року № 650.  

Форма власності: комунальна.

Освітня модель: стандартна, виконує замовлення держави.

Фінансування: місцевий бюджет.

Статус: україномовний.

       Заклад розрахований на 180 місць.

       Діяльність дошкільного навчального закладу спрямована на реалізацію нової редакції Базового компонента дошкільної освіти:

  • на забезпечення збагаченого фізичного, пізнавального, соціально-емоційногой художньо-естетичного розвитку дитини;

  • на побудову освітньо-виховної роботи на основі психолого-педагогічної діагностики;

  • на гнучкий зміст і підбір педагогічних технологій, орієнтирів на особистісний розвиток дитини, розширення творчих здібностей дітей, виявлення обдарованості;

  • розвиток різних видів діяльності з урахуванням можливостей, інтересів і потреб самих дітей.

Керівництво роботою дошкільного закладу здійснюється відповідно до Статуту та річного плану роботи.

Діє колективний договір між адміністрацією ДНЗ № 9 та профспілковим комітетом, який зареєстрований департаментом соціальної політики Черкаської міської ради 15.12.2022 року № 482-28-6/1.

       Дошкільний навчальний заклад № 9 працює з 8.00 до 18.00 годин, в закладі протягом року діяли 8 груп з понеділка до п`ятниці.

       Дошкільний заклад керується в своїй роботі Санітарним регламентом, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 року за № 234 та правил «Влаштування, обладнання, утримання  дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей», затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.08.2013 № 678, Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого Наказом МОН України № 1633 від 19.12.2017 року.

         Станом на 01.06.2024 року в ДНЗ № 9 отримували освіту 172 вихованця.

 

Мережа груп нашого закладу повністю відповідає меті, завданням, специфіці нашого закладу. Облік вихованців ведеться відповідно до вимог з дотриманням інструкцій.

Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється згідно рекомендацій заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини.

Середній відсоток відвідування дітьми закладу до списку досить високий і склав 60 %.  Порівняно з минулим роком відсоток відвідуваності знизився. Це пояснюється:

- низькою стабільністю при відвідуванні дітей в ясельних групах відносно спискового складу через проходження адаптаційного періоду та інфекційні захворювання;

- карантинними міроприємствами;

- - на зниження відсотку відвідуваності в даному навчальному році вплинуло ситуація в крааїні через вторгнення військ країни-агресора.

         На новий навчальний рік планується:

Відомості

Показники

1.

Мова навчання

українська

2.

Кількість груп

8

ясельні

2

дошкільні

6

3.

Режим роботи груп:

 

10 годин

8

4.

Кількість вихованців

172

5.

Кількість працівників усього

42

педагогічний персонал

16

обслуговуючий персонал

26

 

 

Дошкільний заклад повністю укомплектований кваліфікованими кадрами.             

З дітьми протягом 2023-2024 навчального року працювало 16 педагогів: завідувач, вихователь-методист, практичний психолог, музичний керівник, інструктор з фізичної культури, 11 вихователів.

 

ПІП

Посада

Освітній рівень

Категорія, звання

Шевченко

Неля

Леонідівна

Завідувач ДНЗ № 9

Вища педагогічна

 

Спеціаліст вищої категорії

Дем֗ яненко

Лідія

Андріївна

Вихователь-методист

Вища педагогічна

 

Спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання «вихователь-методист»

Костенюк

Тетяна

Сергіївна

Практичний психолог

Вища педагогічна

 

Спеціаліст першої категорії

Бурська

Анна

Юріївна

Музичний керівник

Середня спеціальна,

 

Спеціаліст

Чембай

Наталія

Володимирівна

Інструктор з фізичної культури

Вища педагогічна

 

Спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання «вихователь-методист»

 

Освітній рівень вихователів:

Фаховий рівень вихователів:

 

 

Стаж роботи вихователів:

 

         Атестація педагогічних працівників проводилась згідно з перспективним планом та відповідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Всі педагоги закладу атестуються вчасно.

         В цьому році успішно атестувалися наступні педагоги, яким підтверджена відповідність займаній посаді, з наступними результатами:

 

Діскант А.С.

вихователь

Встановлено  кваліфікаційну категорію

«спеціаліст другої категорії»

Коваленко С.М.

вихователь

Встановлено  кваліфікаційну категорію

«спеціаліст першої категорії»

 

Костенюк Т.С.

пр.психолог

  Встановлено  кваліфікаційну категорію

«спеціаліст першої категорії»

 

Чембай Н.В.

Інстр.фізкультури

Підтверджена  кваліфікаційна категорія

«спеціаліст вищої категорії»,

Встановлено педагогічне звання «вихователь-методист»

 

 

Всі зазначені вище педагоги звітували перед колегами та представили власні досягнення педагогічної майстерності за п’ять років на підсумковому засіданні атестаційної комісії, а саме: активна участь в методичних заходах ДНЗ та міста, проведення показових режимних моментів, просвітницька робота з батьками, видавнича діяльність тощо.

Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності:

  • самоосвіта,

  • відвідування методичних заходів,

  • колективні перегляди,

  • міні методичні об’єднання (з дотриманням карантинних обмежень),

  • використання кращого досвіду вихователів нашого закладу, міста, інших областей,

  • проходження курсів підвищення кваліфікації;

  • участь у вебінарах на різних педагогічних платформах.

 

         Вихователі нашого закладу мають величезний практичний досвід роботи з дітьми дошкільного віку, але вони не зупиняються на досягнутому, прагнуть здобути нові знання, освоїти нові технології щоб потім використати це в роботі з малюками. Стан самоосвітньої діяльності кожного педагога визначався під час вибіркового контролю та звіту педагогів про самоосвіту на педагогічних годинах.

  1. Методична робота

         Методична робота дошкільного закладу організовувалась з урахуванням вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), «Положення про методичний кабінет».

Працюючи за програмою «Дитина», педагоги усю свою педагогічну діяльність намагалися будувати  з урахуванням гуманістичного особистісно - орієнтованого контексту. Адміністрація закладу, в свою чергу, намагалася створювати  в дитячому садочку позитивну психологічну атмосферу, яка б стимулювала розвиток майстерності усіх працівників, сприяла підвищенню їх фахового рівня, стимулюванню творчого потенціалу;  підвищення їх педагогічної культури; вдосконалення педагогічної майстерності; та розвитку спеціальних умінь та навичок.

Організація освітнього процесу в ДНЗ № 9 в 2023-2024 навчальному році здійснювалася відповідно до власної концепції за таким пріоритетним НАПРЯМОМ:

забезпечення системного  підходу  до  охорони життя і  збереження здоров’я дітей через створення безпечного розвивального здоров’язберігаючого середовища, налагодження системи роботи  з  формування   основ  здорового  способу  життя, ціннісного ставлення до власного здоров’я, доброзичливих взаємин між усіма суб’єктами освітнього процесу: педагогами, дітьми та їх батьками.

Науково-методична ПРОБЛЕМА дошкільного навчального закладу:

Інноваційна освітня діяльність, як засіб удосконалення професійної майстерності педагогів закладу.

Діяльність закладу була спрямована на реалізацію таких ЗАВДАНЬ:

  • Спрямувати роботу педагогічного колективу на реалізацію завдань впровадження ігрових підходів до навчання в рамках участі в проекті «Сприяння освіті» відповідно Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та the LEGO Foundation.

  • Удосконалювати роботу з налагодження партнерської взаємодії між батьками вихованців та працівниками закладу щодо надання якісної дошкільної освіти завдяки розширенню форм та видів співпраці, прозорості та відкритості закладу.

  • Продовжувати роботу з педагогами закладу щодо реалізації діяльнісного підходу до навчання та виховання дошкільників шляхом використання інноваційних технологій з метою формування креативної життєвокомпетентної особистості.

  • Продовжувати формування у вихованців навичок спілкування та ефективної взаємодії з однолітками та дорослими засобами творчих ігор, театральної діяльності та художнього слова.

  • Формувати здоров’язбережувальну компетентність дитини: знайомити з умовами збереження власного здоров’я, значенням рухової активності та безпечного харчування в зміцненні здоров’я, впливом природних чинників на стан здоров’я.

 

Задля реалізації відповідних пріоритетних завдань до початку воєнної агресії з боку рф здійснювалась потужна методична та педагогічна робота, під час якої педагоги отримували знання, уміння та досвід створення сучасного середовища, яке буде мотивувати, активізувати, розвивати та зберігати, а також забезпечить оптимальні умови для розвитку й саморозвитку дітей дошкільного віку.

         Результатом плідної роботи колективу стали якісні зміни в середовищі закладу. Вважаємо, що створене освітнє середовище закладу відповідає сучасним тенденціям розвитку, конкурентоспроможності в умовах, що відповідають соціальним запитам суспільства та сприяє реалізації пізнавальних процесів, дослідницької активності та набуття основних компетентностей відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти.

Під час створення середовища вагомим акцентом стала візуалізація, де  враховувались вікові особливості розвитку дітей, кольорова гама об'єктів візуалізації, стін, місця для розташування.

Принципи варіативності – один із принципів педагогіки, відповідно до якого зміст та технологія навчання повинні варіюватись (змінюватись) в залежності  від віку, індивідуальних особливостей, рівня розвитку вихованців.

Принцип сталості – (постійність) формування стійких життєвих навичок, які дошкільнята повинні опанувати в процесі становлення себе, як особистості.

Зазначені принципи відобразились в сформованих навичках дітей як у повсякденному житті під час самообслуговування, формування КГН, чергуванні так і в організованій навчальній діяльності: відображення теми занять, активізація мовленнєвого потенціалу, закріплення набутих знань за всіма освітніми напрямками Базового компоненту дошкільної освіти.

Також результатом роботи над виконанням завдань стало втілення  прогресивних концептуальних підходів, нові погляди на роль дитини та педагога в освітньому процесі, форми організації дитячої життєдіяльності, краще засвоєння здобувачами освіти обов’язкового мінімуму змісту дошкільної освіти на рівні вимог Базового компонента дошкільної освіти – Державного стандарту дошкільної освіти України.

Формування позитивної мотивації здобувачів освіти до освітньої діяльності здійснювалось через розвиток життєвих компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.

Освітній процес у ДНЗ № 9 «Ластівка» здійснювався відповідно до програмно-методичного забезпечення та був єдиним комплексом освітніх компонентів для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними та парціальними  програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

Відповідно до рішення педагогічної ради ДНЗ № 9 «Ластівка» (протокол № 4 від  31 серпня 2021 року) освітній процес здійснювався за   програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

Зміст інваріантної складової Базового компонента дошкільної освіти забезпечувався через:

  • Освітню програму для дітей від 2 до 7 років «Дитина»,рекомендовану Міністерством освіти і науки України (Лист МОН України № 1/11-4960 від 23.07.2020 р.);

  • Програму розвитку дитини від 2 до 6 років «Безмежний світ гри з LEGO», схваленою для використання в дошкільних навчальних закладах (лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України № 2.1/12-Г-150 від 28.12.2015 р.).

         Варіативна складова Базового компонента дошкільної освіти реалізовувалася через роботу гуртків та інтеграцію змісту наступних програм:

  • Альтернативна програма формування культури інженерного мислення в дошкільників «STREAM-освіта, або стежинки у Всесвіт» схвалено МОН України для використання у дошкільних навчальних закладах (лист від 14 липня 2020 року № 22.1/12-Г-274);

  • Освітня програма «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку (лист МОН України від 01.08.2017 № 1/11-7684);

  • «Дитина в світі дорожнього руху» - програма з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху (Лист ІІТЗО від 25.12.2014 № 14.1/12-Г-1856)

 

Реалізація завдань національно-патріотичного виховання дошкільників здійснювалася шляхом інтеграції завдань у різні види діяльності при проведені занять з дітьми згідно з парціальною програмою «Україна – моя Батьківщина». Планування та організація життєдіяльності у нашому закладіз здійснюється за режимними моментами з урахуванням блочно-тематичного принципу планування.

При організації роботи ДНЗ № 9 «Ластівка» всі працівники керувались планом роботи закладу на 2023–2024  навчальний рік, який був схвалений педагогічною радою та затверджений керівником закладу

Форма планування освітньої діяльності - за освітніми напрямами (Базовий компонент дошкільної освіти України).

Вихователі планували роботу з дітьми, використовуючи 2 види планів: перспективний та календарний. Кожна група планувала роботу з дітьми, враховуючи їх вікові особливості та завдання програми «Дитина», а в старших групах ще й частково використовували програму «Впевнений старт».

Перспективний план розроблявся на місяць наперед. В ньому зазначалися:

  • теми тижнів;

  • мета освітньоїділяльності за темою тижня;

  • комплекси вправ ранкової гімнастики та гімнастики після денного сну (2 на місяць);

  • орієнтовний розподіл занять на тиждень;

  • робота з батьками на місяць;

  • потижневий розподіл форм та методів роботи з дітьми за освітніми напрямами (при плануванні можливе визначення теми  днів згідно з темою тижня);

  • примітка для зазначення змін у плануванні тощо.

кожного місяця.

 

Щодо роботи вихователів груп дітей дошкільного віку, то вони досягли гарних результатів в роботі з формування уявлень про оточуючий світ та природу, логіко-математичної компетентності завдяки використанню інноваційних технологій, скоординованій взаємодії з батьками, творчому підходу до роботи з дітьми.

На превеликий жаль, у всіх групах молодшого дошкільного віку недосконалою є звуковимова дітей, розвиток зв’язного мовлення залишається проблемою. Потребує подальшої роботи формування комунікативно-мовленнєвої діяльності, елементарних уявлень про природу планети Земля, навичок дослідницької діяльності формування екологічної компетентності.

          Вивчення та узагальнення результатів освітнього процесу дозволяє зробити висновок про те, що освітня діяльність проводилась добре, проте слід продовжувати роботу з патріотичного виховання, вимагає поглиблення робота з розвитку мовленнєво-комунікативних навичок. Залишається незмінною необхідність приділення уваги збереженню та зміцненню здоров’я дітей в рамках функціонування закладу, як закладу сприянняздоров’ю.

Виховній роботі приділяється дуже велика увага. Ми дійшли висновку, що найкраще діти засвоюють морально-етичні і культурні норми під час театралізованих дійств, під час свят та розваг. Так за рік в закладі пройшли:

Свята та розваги:

  • «Дитячий садок – спільний рідний дім – тож кожен і любий, і бажаний в нім!» (день знань).

  • «Осінь мандрує рідним краєм»;

  • Хай живе козацька слава, хай живе козацький дух»;

  • «Палітра осінніх барв»,

  • «Радість дитинства» - розвага до всесвітнього дня дитини

  • оворічні свята,

  • «Колядки співаємо, сієм-засіваємо, з святамивітаємо!»;

  • «Зимі з весною помиритися і нам ніколи не сваритися»(Стрітення);

  • «Хай звучить рідне слово» - до міжнародного дня рідноїмови;

Гарні результати у виховній роботі дають тематичні місячники і тижні, в ході яких проводились тематичні заняття, конкурси, квести, виставки дитячих малюнків тощо:

  • Місячникбезпеки на дорогах, Тижденьбезпекидитини,

  • Тиждень права,

  • Тиждень рідної мови,

  • заняття до Дня міста «Мандруємо рідним містом, щоб його пізнати»,

  • Квест-гра «Люби і знай свійрідний край»,

  • Шашковий турнір серед вихованців закладу.

Окрім цього наші діти були активними учасниками акції «Допоможи тваринам», в садку проходили конкурси поробок, малюнків та збиралася допаомога для тварин у притулок «Друг».

Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в закладі функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків.

         Відомо, що методична робота в сучасному дошкільному закладі – це цілісна система взаємопов’язаних заходів, яка ґрунтується на досягненнях психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду і спрямована на підвищення фахової майстерності педагогів, на розвиток творчого потенціалу кожного педагога, педагогічного колективу з метою підвищення ефективності освітнього процесу.

У нашому дошкільному закладі сформувалась власна стратегія і тактика методичної роботи з педагогами. Головний напрямок якої є допомагати педагогам постійно оволодівати новими, ефективними формами і методами роботи з дошкільниками, забезпечуватиумови для розвитку творчості педагогів, підвищувати їхню професійну майстерність та компетентність.   

Пріоритетними напрямками вихователя-методиста в роботі з педагогами є використання та впровадження активних форм методичної роботи в системі післядипломної педагогічної освіти; інноваційних технологій, нових форми діяльності дошкільного закладу в умовах модернізації дошкільної освіти; використання інформаційно - комп'ютерних технологій в практиці роботи дошкільного закладу.                                                                     

         На основі програми розвитку дитини дошкільного віку «Дитина», методична робота у нашому дошкільному закладі будувалася за такими напрямами:

  • Побудова освітньо – виховного процесу з дотриманням основних принципів та завдань Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Дитина», використання нових підходів до організації життєдіяльності дітей;

  • Формування психологічної грамотності вихователів, підвищення рівня їх професійної зрілості, педагогічної культури і майстерності;

  • Розробка тематичних блоків, організація роботи за наочно – дидактичним забезпеченням;

  • Створення відповідного розвивального середовища;

  • Пошукнових форм взаємодії з батьками вихованців;

  • Використання інноваційних технологій у роботі з дошкільниками.

Організація навчально-виховного процесу здійснюється в україномовному режимі згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), Положення про методичний кабінет.

 

На сучасному етапі розвитку суспільства вимоги до здійснення контролю за навчально-виховним процесом зросли. Адміністрація ДНЗ № 9 застосовує науково обґрунтований підхід до аналізу педагогічної діяльності педагогів, постійно працює над удосконаленням внутрішньо садового контролю, керуючись при цьому такими принципами:

  • планомірності: у річному плані є розділ „керівництво і контроль за навчально-виховним процесом”, є план внутрішньо садового контролю за місяцями, а також циклограма відвідування основних режимних моментів і занять завідуючою ДНЗ, вихователя- методиста та медсестри;

  • повноти: йомупідпорядковані у повній мірі всі сфери життєдіяльності дошкільного закладу;

  • обґрунтованості: проводиться діагностична робота (анкетування педагогів , батьків), аналізується результативність навчально-виховного, знання, уміння та навички дітей відповідно до вимог програм.

Основною формою керівництва і контролю за навчально-виховним процесом в дошкільному закладі є безпосереднє спостереження педагогічного процесу в групах та надання вихователям відповідної допомоги: настанови щодо усунення певних недоліків. Конкретна допомога вихователям – це бесіди, методичні поради та рекомендації, відвідування занять педагогів.

В річному плані відведено належне місце систематичному вивченню передового педагогічного досвіду через колективні перегляди навчально виховної роботи в різних групах з різних проблем, налагоджено взаємовідвідування, обмін досвідом із дошкільними закладами міста.

Зважаючи на ситуацію яка склалась наразі, більшість вихованців потребують психологічної підтримки. Тому на сайті закладу висвітлено практичні поради щодо підтримання та збереження психологічного здоров'я дітей в умовах війни, зняття тривоги та встановлення позитивного емоційного стану як батьків так і дітей.

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою дитячого закладу впродовж 2023-2024 н.р. педагогами закладу постійно надавались фото та відео звіти педагогічної роботи з вихованцями закладу: організована навчальна діяльність, святкові заходи, гурткова  робота, діяльність дітей впродовж дня, виставки дитячих та колективних з вихователями робіт, огляд предметно – ігрового середовища групових кімнат тощо. Завдяки партнерській взаємодії адміністрації та педагогів, батьки вихованців були повноцінними учасниками

Слід зазначити, що для забезпечення якості дошкільної освіти відповідно до суспільних викликів,  для підвищення рівня роботи методичної служби у 2024 - 2025 навчальному році необхідно:

1. Підвищувати рівень професійної майстерності педагогічних працівників в проведенні різних форм організації освітнього процесу (очної, дистанційної та змішаної ), проведенні онлайн-заходів, оволодінні формами та методами взаємодії між учасниками освітнього процесу відповідно до конкретної ситуації кожної дитини .

2. Активізувати педагогів до роботи над індивідуальною науково-методичною темою з метою підвищення рівня їх професійної компетентності.

3. Спланувати заходи, що забезпечать активну участь у підготовці та проведенні методичних заходів кожного педагога.

 

1.3. Збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників

На виконання вимог з фізичного виховання дітей дошкільного віку, робота велася в декількох напрямах відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру і спорт», Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту в дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України.

Вирішенню завдань фізичного розвитку дітей в дусі відповідального ставлення до власного здоров′я та профілактики захворюваності, сприяли:

  • систематичне і своєчасне проведення медичних оглядів дітей;

  • систематичне медико-педагогічне вивчення організації навчально-виховного процесу: здійснення постійного контролю адміністрації за дотриманням рухового режиму протягом дня та розподілом психофізичного навантаження на заняттях з фізкультури.

Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей.

Серед багатьох чинників, що забезпечує необхідний рівень фізичного та психічного розвитку дитини, одним з головних, є раціональний режим. Основним принципом правильної організації режиму дня є його відповідність віковим психофізичним особливостям дошкільника. Вона обумовлюється задоволенням потреб організму у сні, відпочинку, їжі, діяльності, рухах, тому режим дня для дітей різного віку у дошкільному закладі підібраний згідно до віку дитини.

Щомісячно старшою медичною сестрою Камянецькою Н.Г. проводився аналіз стану захворюваності і здоров’я дітей.

Педагогами враховувалися ці показники під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму продовж дня, загартовуючих заходів, рухливих ігор тощо. У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, вівся листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводилось маркування меблів, здійснювався індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Особлива увага приділялась дітям раннього віку в період адаптації (індивідуальна робота вихователів і практичного психолога з дітьми з важкою адаптацією, впровадження гнучкого режиму, консультативна робота з батьками) по забезпеченню їхньої оптимальної життєдіяльності під час перебування в дитячому садку - чергування освітньо-ігрової діяльності та фізкультурного дозвілля, широке застосування сенсорних технологій, пальчикової гімнастики тощо. Результатом цієї роботи є динаміка зниження вірусних та гострих простудних захворювань в групах раннього віку порівняно з минулим навчальним роком.

У дні карантинів та в періоди підвищеної захворюваності в режимі дня збільшувалась загальна тривалість перебування дітей на свіжому повітрі, змінювалася змістовна сторона занять з підвищеним фізичним та інтелектуальним навантаженням.

 

Безпека життєдіяльності

Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітньо-виховного процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітньо – виховного процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.

Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно – оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання.

Адміністрація закладу організовувала нормальні умови для праці та освітньо – виховної діяльності членів трудового колективу.

Забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Не допускаються до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Забезпечене соціальне страхування всіх працівників від нещасних випадків, професійних захворювань. Здійснюються виплати з фонду соціального страхування за період тимчасової непрацездатності працівників.

Організовано проводяться при прийомі на роботу і періодичні ( двічі на рік) медичні огляди працівників.

Профспілковий комітет бере участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, в роботі комісії з атестації посадових осіб на знання ними нормативних актів з охорони праці. Він також здійснює суспільний контроль за охороною праці в особі своїх вибраних органів і представників.

Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі, маються вогнегасники в достатній кількості, призначено відповідальних осіб. Проводяться евакуаційні заходи на випадок виникнення пожеж, тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по закладу.

З врахуванням Рекомендацій щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти, наведених в листі ДСНС від 14.06.2022 № 03-1870/162-2, наш колектив поставив собі за мету облаштувати і належно утримувати в умовах правового режиму воєнного стану споруди цивільного захисту - найпростіші укриття як засоби колективного захисту.

Вважаємо, що віднеслися до цього досить відповідально і отримали гарний результат.

Військова агресія російської федерації кардинально змінила наше життя. Боячись за власне життя і життя своїх дітей, в безпечні місця, переважним чином за кордон, виїхали як сім`ї вихованців, так і працівниці нашого закладу.

Але ті працівники, хто залишився в країні, переважним чином, здійснювали посильну допомогу як ЗСУ, так і переміщеним особам з місць, де ведуться активні бойові дії. Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем. Наші працівники теж не стоять осторонь і щодня виготовляють маскувальні сітки, що зберігають життя наших Захисників. Працівники та батьки вихованців долучаються до збору допомоги на фронт.

З самого першого дня вторгнення військ російської федерації наші працівники допомагали і продовжують це робити зараз переселенцям з регіонів, де ідуть активні бойові дії: збирали одяг, предмети вжитку та першої необхідності, продукти харчування. Надавали благодійну матеріальну допомогу для шпиталів, військових підрозділів, персонально бійцям.

Вважаємо, що наша маленька допомога наближає велику Перемогу.

 

1.4. Залучення батьківської громадськості до управління діяльністю ДНЗ № 9

У дошкільному закладі діє рада закладу, як колегіальний орган педагогів та батьків. На засіданнях розглядалися питання освітньо-виховної роботи, поліпшення умов перебування дітей в садку.

З метою пропаганди інноваційних технологій, прогресивного педагогічного досвіду та психологічної грамотності у дитячо-батьківських взаєминах, педагоги закладу намагаються урізноманітнювати форми і методи роботи з батьками.

З метою залучення родини до участі у навчально-виховному процесі дошкільного закладу, у кожній групі обладнані батьківські куточки, які інформують про життя і діяльність дітей у садочку. Розроблена різна тематика папок-пересувок.                                                                              

З метою ознайомлення батьків з життям дітей в дитячому закладі проводяться  виставки: дитячих робіт, фотографій, педагогічно-психологічної літератури з питань навчання та виховання.

Налагоджена робота батьківських комітетів груп. Батьки обговорюють проблеми розвитку ДНЗ та самостійно приймають рішення щодо посильної допомоги закладу, активно працюють над поновленням та поповненням групових осередків сучасними меблями та дидактичним матеріалом для розвитку дітей, допомагають у оформленні майданчиків.

 

  1. Організація харчування дошкільників

Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі в 2023-2024 н.р. здійснювалась відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22 листопада 2004 р. № 1591, з 01.01.2022 року – відповідно до  Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24 березня 2021 р. № 305, інших нормативно-правових актів з питань організації харчування дітей.

         У дошкільному навчальному закладі № 9 організовано 3-х разовий режим харчування.

Відповідно до штатного розпису дошкільний навчальний заклад  повністю укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування.

         Продукти харчування та продовольча сировина впродовж  року надходила від кількох баз-постачальників. Комірник своєчасно, кожного тижня та за потреби подавала заявки на продукти харчування відповідно до примірного чотиритижневого меню, затвердженого директором департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та погодженого з фахівцями Держпродспоживслужби.

         Комісія з бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини приймала продукти, які надходили до дошкільного навчального закладу. Випадків поставки недоброякісних продуктів не зафіксовано.

         Відповідно до примірного двотижневого меню та картотеки страв, затвердженої завідувачем дошкільного навчального закладу,  спільно з кухарами та комірником щодня складалися меню-розклади на наступний день.

         Відповідальні за зняття проб готових справ, визначені наказом, та сестри медичні вчасно, за 30 хвилин до видачі їжі на групи, знімали проби готових страв та робили запис про результати зняття кожної проби у Журналі бракеражу готової продукції.

         Кухарі у присутності сестер медичних старших своєчасно відбирали добові проби в об’ємі порції для дітей садової групи.

         У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі. Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку; їжу отримували у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі.

                  

Кардинально змінився підхід до харчування дошкільників. Так зменшилося споживання хліба і хлібобулочних виробів, жирів, цукру та солі. Натомість меню урізноманітнилося великою кількість страв з бобових. Виключили з раціону консерви, а ввели свіжозаморожені овочі та фрукти, які дають змогу збагатити дитячий раціон. Макаронні вироби використовуються лише з твердих сортів пшениці.  Урізноманітнився асортимент українськими та європейськими стравами. Відрадно, що змінилися підходи до технології приготування страв. Наразі смажені страви замінено на тушковані. До закладу доставлений пароконвектормат, який є невідємним помічником в приготуванні їжі.

Працівники харчоблоку готували смачні страви відповідно до картотеки страв, меню-розкладу. Закладка продуктів у котел здійснювалась тільки у присутності відповідальних осіб.

         Вихователі та помічники вихователів дошкільного навчального закладу беруть активну участь в організації харчування дітей, формують у них культуру харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовим приладдям (столовою, чайною, десертною ложками, виделкою, ножем). Дітей середньої та старшої груп навчають чергувати: сервірувати столи, збирати використаний посуд, використовувати санітарний одяг.

         Упродовж  року спеціалісти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради здійснювали контроль за організацією харчування дітей у дошкільному навчальному закладі № 9.  Жодних порушень не було виявлено. Скарг з боку батьків не надходило.

 

1.6. Матеріально-технічна база ДНЗ № 9

Для створення оптимальних умов перебування дітей в дошкільному закладі матерільно-технічна база постійно удосконалюється і модернізується, а саме за цей навчальний рік:

- з метою забезпечення безпеки життєдіяльності дітей під час прогулянки продовжено роботу по благоустрою території дошкільного закладу;

- продовжено обрізування старих дерев.

На превеликий жаль, військова агресія завадила активному покращенню матеріально-технічної бази закладу. Але, вважаємо, успіхи в цьому напрямку все ж є.

Педагоги разом з батьками на кожній віковій групі обновлюють і створюють предметно-розвивальне середовище: доповнюють сюжетно-рольові зони; різні види театрів; дидактичні ігри. Сучасні оригінальні ігри, дидактично-логічні посібники, виготовлені руками працівників  садочка та придбані за допомогою батьків, зміцнюють освітньо - розвивальну базу закладу.

Слід зазначити, що за сприяння батьків були придбані канцелярські товари для дітей. В кожній групі є фарба для фарбування ігрового та спортивного обладнання на прогулянкових майданчиках.

Обладнання та  споруди на майданчиках підтримуються в естетичному вигляді, але значним недоліком є те, що ігрове та спортивне обладнання на майданчиках фізично та морально застаріло.

 

Узагальнені висновки  щодо  здобутків, труднощів, недоліків

у  роботі дошкільного закладу упродовж 2023 -2024 навчального року

 

У цілому  роботу всіх сфер життєдіяльності дошкільного навчального закладу упродовж 2023-2024 навчального року можна вважати задовільною.

Виходячи з недоліків роботи, зазначених вище, у наступному навчальному році необхідно:

І. З питань організації методичної роботи:

  • Потребує покращення навчально-методичне забезпечення;

  • Необхідна ефективніша співпраця всіх педагогів в організації діяльності сайту закладу;

  • Роботу з батьками необхідно зорієнтувати на особистість дитини, використовуючи інтерактивні форми та методи роботи;

  • Активніше освоювати та впроваджувати у навчально-виховний процес сучасні комп’ютерні технології;

  • Активніше брати участь у фахових конкурсах педагогам, які планують підвищувати кваліфікаційні категорії;

  • Розбудовувати систему забезпечення якості дошкільної освіти у закладі та підвищення інноваційної компетентності педагогів.

 

Щодо виконання Закону України «Про засади державної мовної політики»:

1.1. Організувати методичний супровід просвітницької роботи для батьків щодо зміцнення статусу української мови як державної, щодо вивчення рідної мови, формування мовленнєвої культури дітей.

 

ІІ. З питань організації та результативності освітнього процесу:

2.1. Активізувати роботу з патріотичного виховання дітей через формування комплексу знань про рідне місто, Батьківщину, Україну;

2.2. Активізувати використання опорних карток, інтерактивних вправ з мовленнєвого спілкування, рухливих ігор  зі словесним супроводом з метою підвищення рівня розвитку навичок зв’язного мовлення у дітей дошкільного віку;

2.3. Вчити дітей при проведенні сюжетно-рольових ігор умінню вести діалог, використовуючи зразок вихователя; активізувати вихователю проведення попередньої роботи:  через дидактичні ігри;

2.4. Урізноманітнити форми проведення роботи щодо формування у дітей морально-етичних норм поведінки у спілкуванні один з одним, через використання таких форм роботи як:

- обговорення ситуацій морального вибору;

- хвилинки доброчесності;   

- «Дні добрих справ» тощо.

2.5. Розробити систему  організаційно - методичного та психологічного супроводу щодо виявлення та розвитку творчих здібностей та обдарувань у дітей та технологію їх здійснення.

 

ІІІ. З питань фізкультурно-оздоровчої роботи:

3.1. Забезпечити чітку систему у проведенні фізкультурних свят та розваг.

3.2.  Удосконалити та урізноманітнити систему засобів загартування та зміцнення здоров’я дітей.

3.3. Провести заміну ігрового та спортивного обладнання на майданчиках;

 

ІV.  З питань організації харчування:

 4.1. Забезпечити неухильне дотримання нормативно – правових документів щодо  організації харчування в  дошкільному закладі;    

4.2. Дбати про виконання норм харчування дітей;

4.3.Ретельно відстежувати вартість харчування, не виходити за межі встановлених норм;                                                                     

4.4. Налагодити активну роботу групи НАССР.

 

V. З питань  охорони прав дитинства та соціального захисту дітей:

5.1. Активізувати роботу з правової освіти дітей і батьків з урахуванням вимог Базового компонента дошкільної освіти.

 

VІ. З питань наступності закладу та школи:

6.1. З метою коригування освітнього процесу і питань наступності між ДНЗ і школою провести порівняльний аналіз державних стандартів дошкільної освіти і початкової школи;

6.2. Організувати серед батьків роз’яснювальну роботу щодо адекватних вимог до дітей з питань їх підготовки до школи.

 

VІІ. З питань роботи психологічної служби:

7.1. Вдосконалити психологічний супровід щодо здійснення освітнього процесу з дітьми та внутрішньо переміщеними сім`ями.

7.2. Налагодити психологічний супровід щодо виявлення та розвитку творчих здібностей та обдарувань у дітей.

7.3. Упорядкувати діагностичний інструментарій щодо комплексної перевірки адаптації дітей до умов ДНЗ та рівня готовності до навчання у школі.

7.4. Поповнити існуючий банк (картотеку) психодіагностичним інструментарієм, розвивально-корекційними програмами, методичними матеріалами та літературою.

 

VІІІ. З питань упровадження інформаційних та комунікаційних технологій в систему роботи в ДНЗ № 9:

8.1. Вдосконалити роботу щодо подальше упровадження інформаційних та комунікаційних технологій в систему роботи в ДНЗ через розроблення системи організації консультативної методичної підтримки щодо підвищення ІКТ-компетентності педагогів;

8.2. Розширювати використання ІКТ в роботі з дітьми всіх вікових груп;

8.3. Придбання комп’ютерів та оргтехніки в ДНЗ № 9;

8.4. Поповнити банк комп’ютерних навчальних програм, дидактичних і методичних матеріалів з використанням ІКТ-технологій у роботі закладу;

8.5. Систематично поповнювати розділи та поновлення інформації на офіційному сайті ДНЗ № 9.

 

ІХ. З питань соціально-економічного розвитку ДНЗ

9.1. Проблемними у закладі залишаються питання:

необхідний ремонт покриття доріжок на території закладу;

  1. Потребують ремонту тіньові навіси на ігрових майданчиках;

  2. блаштування пожежної сигналізації та системи оповіщення;

  3. Необхідний ремонт харчоблоку;

  4. Єпотреба поповнювати дитячі майданчики ігровим обладнанням та облаштовувати на майданчиках і квітниках ігрові композиції.

Також необхідно:

- Спланувати конкретні заходи по збереженню та зміцненню матеріальної бази на 2024-2025 навчальний рік з обов’язковим погодженням з батьками закладу;

- Забезпечити дітей необхідною кількістю м’якого інвентарю (3-ім комплектом постільної білизни та сучасними покривалами на ліжка);

- Створити безпечні умови праці кожному співпрацівнику дошкільного закладу, згідно з Колективним договором та Комплексними заходами з охорони праці, забезпечуючи спецодягом, засобами індивідуального захисту, поповнюючи засоби безпеки (гумові рукавиці, діелектричні килими), ремонтуючи та поновлюючи технологічне обладнання тощо.

Вважаю, що колектив закладу працює з розумінням свого морального обов’язку перед прийдешнім, живе в атмосфері постійного пошуку нового, кращого, досконалішого духовно-творчого єднання педагогів, вихованців та їх батьків, віримо в перемогу та бажаємо всім нам миру!!!

   Життя дитячого садочка активне, творче та цікаве, тож всі події це можна буде переглянути  на нашому оновленому сайті  https://dnz997.wixsite.com/lastivka. Або в інтернет-мережі Facebook на сторінці нашого дитячого садочка . Запрошуємо Вас радіти разом з нами успіхам наших малят та досягнень дитячого садочка!

Vision

This is a Paragraph. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start editing the content and make sure to add any relevant details or information that you want to share with your visitors.

bottom of page